З-за візової бюрократії іноземці скасовують поїздки в Росію

0
721

Аналітична служба Асоціації туристичних операторів Росії (АТОР) підвела попередні підсумки по в’їзному туризму за 2012 рік. Потік туристів з європейських країн в минулому році знизився на 10-30%. В 2013 році, за прогнозами АТОР, він може скоротитися вже в два рази. Головну причину аналітики АТОР бачать в ускладненні процедури отримання російських віз.

Разом з тим, такої кількості виступів російських чиновників на підтримку розвитку в’їзного туризму, як в 2012 році, не було ніколи. Регулярно озвучувалися різні проекти спрощення в’їзду в Росію. Однак потік туристів з найбільш перспективних європейських країн стрімко знижується. За оцінками операторів, з Фінляндії потік знизився на 10-15%, Італії – на 10%, Німеччини – на 15%, Франції – на 8%, Іспанії – на 30%.

Оператори в’їзного туризм стверджують: головна причина зниження попиту на поїздки в Росію – відкриття нових візових центрів у зазначених країнах, а також ускладнення процедури отримання віз. Під виглядом подальшої лібералізації візового режиму з середини 2012 року були введені нові правила подачі документів та заповнення анкет, в реальності настільки усложнившие отримання російської візи іноземними туристами, що багато з них просто відмовляються від поїздок в Росію.

Так, у російському консульстві у Франції стали вимагати направляти запрошення туристам виключно факсом, хоча раніше приймали скановані копії.

При цьому строки розгляду документів збільшилися до 1,5 місяців, і це суттєво знизило у Франції продаж турів в Росію. А багато туристів з Німеччини стали відмовлятися від поїздок в Росію з-за вимог надання довідки про доходи – це для німців делікатне питання, вони вважають надання такого роду довідок вторгненням у приватне життя.

Плануєте поїздку в Москву в найближчому майбутньому? Не знаєте де зупинитися на нічліг? Готель Космос – один з найпопулярніших московських готелів чекає Вас.

У консульстві Росії в Данії припинили прийом запрошень, з факсимільного, а не оригінальним підписом керуючого директора російської компанії. За заявою директора з розвитку туристичної компанії «Відходи» Андрія Смоліна, в період навігації він тепер повинен щодня підписувати мінімум 300 таких заяв.

На думку гендиректора компанії «ТТ» Сергія Войтовича, якщо чиновники з МЗС не прислухаються до думки спільноти туроператорів, Росія зможе приймати в рік лише два-три мільйони туристів, тобто на рівні Гондурасу або Монголії, а не 10-30 мільйонів, як деякі країни.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here