Болгарія хоче видавати росіянам візи прямо в аеропорту

0
644

Віце-прем’єр Болгарії Сімеон Дянков в інтерв’ю російським ЗМІ заявив, що вже в 2013 році у туристів з Росії може з’явитися можливість отримувати візи прямо в аеропорту по прильоту на відпочинок.

Нагадаємо, в березні 2012 року, болгарські власті дозволили російським громадянам, які мають шенгенські мультивізи, в’їжджати до Болгарії без оформлення візи.

І здавалося б, в чому тут проблема, адже здорово, що Болгарська влада спрощують візовий режим для росіян. Але інтрига з отриманням віз в аеропорту пов’язана, насамперед, з тим, що від своїх планів щодо вступу в Шенгенську угоду в 2013 році Болгарія також відмовлятися не планує.

Виходить, що така міра по отриманню російськими громадянами візи прямо в аеропорту неможлива без внесення поправок в болгарське законодавство, але подібні поправки в законодавстві несумісні з обов’язковими вимогами щодо вступу в Шенген і не вписуються в базові міграційні вимоги Європейського союзу.

Крім того, фахівці багатьох російських туроператорів з Болгарії не впевнені, що у неї є технічна база для видачі віз в аеропортах країни, так як вони в основному всі невеликі і просто фізично не готові обробляти численний турпотік.

Ще віце-прем’єр Болгарії згадав, що вже більше року його країна веде переговори з урядом РФ про спрощення візового режиму для болгарських громадян, які цікавляться турами по Росії. Також болгарські власті хотіли домовитися про розширення списку авіаперевізників, щоб знизити ціни на квитки на цьому монопольному напрямку.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here