10 завізних випадків лихоманки Зіку зафіксовано в Росії

0
304

Головний державний санітарний лікар Росії Анна Попова повідомила, що в країні фіксуються тільки завезені випадки лихоманки Зіку…

Всього виявлено 10 випадків, а на території країни передачі захворювання не виявлено.

Анна Попова поінформувала журналістів про те, що були проведені дослідження на узбережжі Чорного моря в Криму, але випадків зараження не виявлено. Хоча було виявлено безліч комах, які є переносниками вірусу.

Зовсім недавно від Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) надійшло попередження про можливе поширення вірусної інфекції Зіку в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. На даний момент заражені вірусом знайдені у сімдесяти країнах світу, причому дев’ятнадцять країн знаходиться саме в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Цей вірус – глобальна загроза, його наслідками є багато вроджених вад розвитку.

У Росії в основному захворювання фіксується у туристів, що прибули з Домініканської Республіки. Тому туроператори і агенти сповіщені Ростуризмом про необхідність інформувати про небезпеку туристів, особливо тих, хто бажає відпочити в Домінікані.

Зараз рекомендується вибирати епідеміологічно безпечні країни з тропічним і субтропічним кліматом. Важливо знати, що кровоссальні комахи – основні переносники вірусу, тому краще подбати про скорочення ризику укусів: носити максимально закритий одяг світлих тонів, користуватися репелентами та іншими протимоскітними засобами.

Симптоми захворювання наступні: сильний жар, висипання на тілі, кон’юнктивіт, м’язові і суглобові болі, швидка стомлюваність. При появі ознак зараження протягом 2-3 тижнів слід звернутися до лікаря.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here