ПРОБЛЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО ІНТЕРНЕТУ малоповерхового ЖИТЛОВОГО СЕКТОРУ

0
496

За останні десять років інтернет остаточно увійшов в наше життя, причому не тільки на роботі, але і вдома. Багатьма з нас він сприймається зараз як звичайний ресурс, необхідний для повсякденного життя — так само, як електрика, вода, тепло, стільниковий зв’язок. У розвинених країнах Інтернет став невід’ємною частиною життя трохи раніше.

Цілком природно, що кожен з нас розраховує отримувати інформаційні ресурси глобальної мережі на високошвидкісному рівні і за доступними цінами.

Однак для деяких категорій громадян якісний канал доступу до Інтернету залишається до сих пір недосяжною мрією або предметом розкоші. Йдеться про жителів приватного сектора і малоповерхових будинків.

Для жителів багатоповерхових будинків вибір подключится к интернету більш ніж широкий, але з приватним сектором ситуація зовсім інша.

Справа в тому, що жоден з провайдерів не вважає економічно доцільним вкладати свої ресурси і інвестувати в створення мережевої інфраструктури приватного сектора.

Вони пояснюють це складністю прокладки кабелю і розміщення проміжного комутуючого устаткування, великою протяжністю ліній, низькою територіальної щільністю потенційних клієнтів, а також їх низькою інформаційною культурою.

Провайдерам набагато простіше і вигідніше підключати багатоповерхові будинки, які вимагають менше накладних витрат і швидко принесуть прибуток. У категорію «неперспективних» потрапляють не тільки одноповерхові, але і триповерхові будинки післявоєнних будівель, де кількість квартир відносно невелика.

На практиці спостерігаємо ситуацію, коли в багатоповерховому будинку присутні кілька кабельних операторів, а в малоповерхових будинках жодного.

Звалювати всю провину на провідних операторів було б неправильним. Негативну роль відіграє тут і внутрішня політика держави в сфері Інтернет.

У розвинених європейських країнах держава спеціально виділяє цільові кошти і оголошує конкурси серед провайдерів на реалізацію проектів по створенню Інтернет-каналів.

Наприклад, уряд Італії профінансувало проект з будівництва бездротової повнї IP-мережі.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here