Землетрус в Непалі: понад 7600 загиблих

0
228

Подію в Непалі землетрус, магнітудою до 7,9 балів за шкалою Ріхтера, найсильніший за останні 80 років, забрав життя не менше 7600 осіб. Доля тисяч зниклих людей досі невідома…

Епіцентр підземних поштовхів, що сталися вранці в суботу, 25 квітня, знаходився на глибині 10 кілометрів приблизно в 80 км на північний захід від міста Катманду. За самим потужним поштовхом було близько 100 афтершоків, магнітудою до 6,7.

У Непалі і прилеглих районах Індії, також постраждалих від стихії, сотні тисяч людей вже другу ніч проводять на вулиці, під відкритим небом, побоюючись нових нищівних підземних поштовхів.

У Катманду, ще вчора популярному туристичному місті, рятувальники продовжують витягувати з-під завалів зруйнованих будівель тіла загиблих.

Історичне надбання Непалу – стародавні храми на площі Дурбар та знаменита на весь світ оглядова вежа Дхарахара, які є гордістю країни зруйновані практично вщент.

В країну звідусіль надходить міжнародна допомога та рятувальники багатьох держав, у тому числі Індії і Китаю, які вже допомагають розбирати завали на місці.

Міжнародний комітет Червоного хреста, «Лікарі без кордонів», об’єднання Oxfam, британська організація «Християнська допомога» також не залишилися байдужими і направили свої групи в райони, які сильно постраждали від землетрусу.

Як заявляють представники благодійних організації, в Непалі зараз спостерігається гостра нестача продуктів харчування та питної води. У багатьох районах немає електропостачання, виведені з ладу системи телекомунікацій, розбите більшість доріг і ЗПС аеропортів.

Сильні зливи погіршили і без того несприятливу ситуацію в країні.

Лавини в Гімалаях

Через сходження лавини на Евересті, що пішли слідом за землетрусом, загинули, за останніми даними, не менше 19 альпіністів, понад 60 людей отримали травми різного ступеня тяжкості.

У міністерстві туризму Непалу побоюються, що число загиблих альпіністів ще зросте, оскільки під сніговим завалом виявилася частина альпіністського табору біля підніжжя Евересту, де в той момент могли перебувати до 1 тисячі чоловік.

У числі загиблих альпіністів в Непалі, виявився і Майкл Даніель Фрединбург – один з топ-менеджерів Google.

Рятувальники на вертольотах приступили до транспортування в прилегле село альпіністів, які отримали серйозні травми для надання їм допомоги, але триває снігопад і погана погода сильно ускладнюють їх роботу.

Влада вже назвали те, що трапилося землетрус в Непалі самим руйнівним з 1934 року, коли загинуло майже 8,5 тисяч чоловік.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here